top of page
  • Writer's pictureRoyal Canis Dynasty

Kupujete šteniatko? Ako na to? -Strava

3. ČASŤ


 

Obstaranie šteniatka musí byt skvele načasované. Ideálne je, ak máte voľno aspoň prvý týždeň, kým si vaše šteniatko zvykne na nové prostredie a novú rodinku.


Čo sa týka stravy , nenechajte sa zviesť cenou. Veľmi lacné krmivá často obsahujú veľa odpadu a mletých kosti či vnútorností . Toto je obdobie, ktoré sa nikdy nedá v rámci stravy nahradiť. Riadna štenacia strava má vysoký podiel bielkovín ktoré sú nevyhnutné na zdravý vývoj svalov a kĺbov . Nesmú však chýbať ani mastné kyseliny a zeleninka. Pamätajte na to, že šteniatko treba kŕmiť aspoň 4-5x za deň . Určite nerobte zmenu krmiva, keď si prinesiete šteniatko od chovateľa . Nebudete potom vedieť zistiť, či jeho zmeny v správni a trávení súvisia so stresom alebo novým krmivom. Zo začiatku nepoužívajte ani žiadne pamlsky. Často môžu spôsobiť novinky u šteniatka hnačku. Koľko mu treba navážit ? Šteniatko vždy máte do sýta . Keď dopapká, ešte mu prisypte, kým nenechá niečo v miske. Keď o jedlo stratí záujem. Odložte ho bokom.

Dobrý chovateľ vám vždy povie, čím kŕmi a určite do základnej výbavy priloží aj niekoľko kg krmivka, kým si obstaráte vlastné.

 
46 views0 comments

Comments


bottom of page