top of page

O NÁS

IMG_3652_edited.jpg

O NÁS

NአPRÍBEH

Pod záštitou FCI je naša chovateľská stanica registrovaná od 14.12.2020 pod chránený medzinárodným názvom Royal Canis Dynasty. Výberom kvalitných šteniat, absolvovaním množstva výstav a odborných stretnutí sa snažíme vytvoriť čo najkvalitnejší chov. 
Okrem fyzického zdravia sa snažíme aj o ich skvelú povahu a psychickú pohodu. Venujeme sa množstvu aktivít od poslušnosti, stopovania, noseworku, coursingu až po agility a canisterapiu. 
V minulosti sme sa zaoberali aj chovom orientálnych a siamských mačičiek, avšak prvým psíkom sme zistili, že naša krvná skupina je tento náš milujúci štvornohý priateľ na cesty do pohody aj nepohody, ktorý pomojká svojím chlpatým kožúškom. 
Vychovávame naše lásky v dome s veľkou záhadou a chodíme s nimi pravidelne na nekonečné prechádzky do lesa. Majú priateľskú a spoločenskú povahu, vychádzajú s inými psami ale aj s mačkami . Voči ľuďom majú rešpekt a úctu. Ich poľovnícke gény sú však tiež poznať a je preto dôležité ich správne vychovať. A aj v tomto smere sa vždy môžete na nás obrátiť. Či šteniatko potrebuje naučiť čistote, neťahaniu na vodíku, rôznym trikom či špeciálnym cvikom, budeme tu pre vás...

O PLEMENE 

Patrí do 6 FCI skupiny pod číslom 153. Hoci za jeho domovinu sa považuje Dalmácia, pochádza zrejme z Indie a cielene bol šľachtený najmä v Spojenom kráľovstve. Jeho podobizeň sa nachádza aj na freskách zo starobylého Egyptu. Pôvodne sa jedná o poľovné plemeno, používal sa ako durič alebo farbiar. Neskôr ho využívali na stráženie koní a ich sprevádzanie popri kočoch. Neskôr sprevádzal hasičské vozy. Dalmatínsky pes je predovšetkým výborný spoločník a kamarát. 
Dalmatínec má neprávom povesť hlúpeho psa. Opak je však pravdou. Je to inteligentné a učenlivé plemeno. V minulosti sa nevedelo, že biela farba prenáša hluchotu a teda všetky šteniatka pred odovzdaním od dobrého chovateľa majú otestované obe ušká u odborníka. S dalmatíncom zažijete každý deň veľa radosti vždy je plný energie a pripravený na prechádzku kamkoľvek. Je schopný žiť aj v byte, ale potrebuje dlhšie venčenie a predsa len je potrebné si uvedomiť, že je to jedno z najväčších zo stredných plemien. Je vhodný pre aktívnejších ľudí a rodiny s deťmi. 
Vek: dalmatínec sa dožíva 12-14 rokov
výšku v kohútiku: 54-61cm
kg: okolo 24-32 kg
srsť: krátka – pĺzne celoročne, nie je vhodné chovať ho v zime vonku
vzťah k deťom: veľmi dobrý
vzťah k zvieratám: veľmi dobrý 
náročnosť na výchovu: nenáročný
náročnosť na pohyb: náročný

bottom of page